MVO Workshopreeks: duurzaamheid als strategisch voordeel

In oktober en november organiseert MVO Nederland een reeks van drie workshops speciaal voor mkb-bedrijven die duurzaamheid willen benutten als strategisch voordeel. Deelnemers leren hoe ze een toekomstbestendig duurzaamheidsplan opstellen, krijgen praktische tools aangereikt en bouwen een waardevol netwerk op met gelijkgestemden. Vijf experts begeleiden de workshops.

Waarom meedoen?

Steeds meer klanten, investeerders en partners vragen bedrijven om inzicht in hun duurzaamheidsdata. Maar slechts reageren op losse verzoeken werkt niet. Met een gestructureerde aanpak maak je van verduurzaming een groeimotor voor je bedrijf.

Door deze workshopreeks krijg je inzicht in:

  • hoe je duurzame doelen en KPI’s formuleert die echt waarde toevoegen;

  • welke impact verduurzaming heeft op kosten, risico’s en nieuwe markten;

  • hoe je samenwerkt in de keten en transparant verantwoording aflegt.

Of je nu inzet op hogere klanttevredenheid, lagere energie-afhankelijkheid of aantrekkelijkere voorwaarden voor investeerders: deze workshops geven je de kennis en tools om gericht aan de juiste knoppen te draaien.

Programma

Sessie 1: Doelen en KPI’s
Op locatie bij 2Impact in Rotterdam – 2 oktober, 13.00 – 17.00 uur
Met kennispartners: Empact & 2Impact

Sessie 2: Bedrijfswaarde
Online – 30 oktober, 10.00 – 12.00 uur
Met kennispartner: BDO

Sessie 3: Ketenimpact
Online – 13 november, 10.00 – 12.00 uur
Metkennispartner: Flynth

Daarnaast krijgen deelnemers doorlopend toegang tot een online omgeving met templates, checklists, best practices en mogelijkheden om met andere ondernemers uit te wisselen.

Wat levert het je op?

Na afloop:

  • weet je hoe je duurzaamheid systematisch inzet als groeimotor;

  • zie je duurzaamheid niet langer als kostenpost maar als concurrentievoordeel;

  • heb je toegang tot direct toepasbare formats en tools.

Praktische info

2 oktober – 13 november 2025
Meerdere locaties + online
895 euro per deelnemer (partners: 595 euro, korting €300)
Maximaal 25 deelnemers – vol = vol

Sprekers
  • Rogier Seelie (Flynth)

  • Martin de Jong (Empact Consulting)

  • Job Dijkstra (BDO)

  • Esther de Graaf (2Impact)

  • Youri Zwart (Flynth)

Voor wie?

Deze workshopreeks is bedoeld voor ambitieuze mkb-bedrijven met meer dan 30 medewerkers. Of je nu directeur, duurzaamheidsmanager, kwaliteitsmanager of QHSE-manager bent: als je duurzaamheid wilt inzetten voor groei, winst en klanttevredenheid, is dit programma voor jou.

Inschrijven of vragen?

Via MVO Nederland lees je meer informatie over de workshopreeks, kan je eventuele vragen stellen en je aanmelden.

Uitgelicht